Kiedy warto modelować twarz?

Przychodzi w życiu taki moment kiedy na twarzy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia w postaci wiotkości skóry, zmarszczek, opadania tkanek i pojawieniu się chomików, zaburzenia proporcji i utraty owalu twarzy. Czasu nie da się zatrzymać, jednak są skuteczne metody w postaci zabiegów medycyny estetycznej, które pozwalają zachować młodszy wygląd twarzy na dłużej. Kiedy modelować twarz? Czy zabiegi modelowania kwasem hialuronowym są efektywne?

Modelowanie twarzy – czy warto?

Kilkanaście lat temu jedyną metodą na odmłodzenie wyglądu skóry twarzy był lifting chirurgiczny. W dzisiejszych czasach nie trzeba sięgać po tak inwazyjne metody, na rynku medycyny estetycznej istnieje wiele metod będących alternatywą dla skalpela. Do najbardziej skutecznych zabiegów można zaliczyć modelowanie twarzy kwasem hialuronowym, nici haczykowe czy zabiegi przebudowujące skórę takie jak radiofrekwencja mikroigłowa, stymulatory tkankowe i HIFU.

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym, policzków czy ust to zabieg, który stał się w ostatnich latach niezwykle popularny ze względu na swoje działanie i szybkie efekty. Zabiegi dedykowane są przede wszystkim osobom, u których widoczne są już pierwsze oznaki starzenia ale również w profilaktyce przeciwstarzeniowej i poprawie asymetrii i redukcji niedoskonałości skóry. Zabieg pozwala przywrócić młodzieńczy wygląd twarzy, poprawia napięcie skóry, redukuje zmarszczki i bruzdy oraz pozwala poprawić rysy twarzy i zredukować asymetrię.

Zabieg modelowania twarzy kwasem hialuronowym wykonywany jest najczęściej w okolicy policzków, żuchwy i brody poprawiając w ten sposób rysy twarzy i redukując ubytki w tkankach. Dodatkowo wykorzystanie kwasu hialuronowego w postaci usieciowanej doskonale sprawdza się w wypełnianiu bruzd np. bruzd nosowo-wargowych czy marionetek jak również w poprawie wyglądu ust poprzez redukcję asymetrii, nadaniu ustom pełnego kształtu i poprawy ich nawilżenia oraz w poprawie wyglądu nosa. Modelowanie nosa kwasem hialuronowym to zabieg dedykowany dla osób chcących pozbyć się garbka na nosie. Zabieg daje natychmiastowy efekt, utrzymujący się do dwóch lat.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.

Stanisław Niemczuk
Stanisław Niemczuk
Artykuły: 35