Medycyna estetyczna a zapobieganie starzeniu: dowiedz się, jak utrzymać młody wygląd skóry!

Starzenie się skóry to naturalny proces powodujący powstawanie przebarwień, zmarszczek, zanikanie owalu twarzy czy wiotczenie skóry. Medycyna estetyczna proponuje jednak nowoczesne metody, dzięki którym możliwe jest utrzymanie młodego wyglądu. Czytaj dalej i dowiedz się, w jaki sposób możesz ją wykorzystać, by przedłużyć swoją młodość!

Dlaczego skóra się starzeje?

Z wiekiem skóra się starzeje, co oznacza, że stopniowo traci kolagen oraz elastynę nadające jej jędrność i sprężystość. Oprócz tego zaczynają się pojawiać skutki promieniowania UV, czyli zmarszczki, przebarwienia oraz utrata elastyczności. Maleje też produkcja sebum powodująca szybsze wysuszanie się skóry.

Nie bez wpływu pozostaje też nadmierne napięcie mięśni spowodowane zmieniającą się mimiką: powstają zmarszczki dookoła oczu, ust oraz między brwiami. Procesy te można jednak opóźniać dzięki możliwościom, jakie daje współczesna medycyna estetyczna.

Rewolucyjne zabiegi zapobiegające starzeniu się skóry

Warto wiedzieć, że współczesna medycyna estetyczna to dużo więcej niż lifting i botoks, czyli inwazyjne zabiegi na skórę. Już od jakiegoś czasu dostępne są także kuracje nieinwazyjne, czyli takie, które nie naruszają integralności skóry.

Do tego rodzaju zabiegów należy między innymi laseroterapia polegająca na wykorzystaniu specjalnego światła laserowego o określonej długości fali. Oprócz tego bardzo popularna jest również mezoterapia (igłowa i bezigłowa), czyli wprowadzanie substancji odżywczych do środkowej warstwy skóry.

Przed każdym zabiegiem odbywa się konsultacja z lekarzem chirurgiem, który pomaga dopasować kurację, która przyniesie najlepsze efekty.

EMFACE, czyli rewolucja w odmładzaniu skóry

Od 2023 roku w Polsce można też korzystać z zabiegów laserowych wykonywanych przy pomocy urządzenia EMFACE. Jest to nowoczesna technika, która pozwala na bezinwazyjny lifting twarzy poprzez pobudzenie wszystkich warstw skóry, w tym także mięśni i więzadeł. Jako pierwsza w kraju urządzenie to nabyła klinika medycyny estetycznej https://klinikatazbir.pl.

Zabieg jest w pełni bezpieczny – przed jego wykonaniem odbywa się konsultacja kwalifikująca z lekarzem oraz mapowanie skóry. Zabieg z użyciem EMFACE trwa jedyne 20 minut i nie wymaga rekonwalescencji. Zaraz po jego wykonaniu możesz wrócić do domu lub do pracy!

Zdrowy styl życia a młody wygląd skóry

Dermatolodzy i chirurdzy medycyny estetycznej wskazują jednak, że aby zachować młody wygląd skóry, warto wspomagać wszelkiego rodzaju zabiegi przez prowadzenie zdrowego stylu życia. Oznacza to nie tylko rezygnację z używek, lecz także prowadzenie zbilansowanej diety oraz aktywność fizyczną.

Dzięki regularnym ćwiczeniom nie tylko poprawisz krążenie, lecz także jędrność skóry. Bardzo ważna pozostaje też odpowiednia ilość snu oraz redukcja stresu, który może przyczynić się do szybszego starzenia się przez negatywny wpływ hormonów. Do zdrowego trybu życia warto też dodać odpowiednią pielęgnację skóry: stosowanie peelingów, kremów z filtrem (min. SPF 50) oraz regularne masaże z wykorzystaniem kamieni Gua Sha.

Artykuł partnera

Zdjęcie envato.com

Stanisław Niemczuk
Stanisław Niemczuk
Artykuły: 35