Łysienie – czy da się je skutecznie wyleczyć?

Włosy dodają urody i pewności siebie. Gdy ich zaczyna brakować pojawia się spadek samopoczucia. Normą jest utrata 100-150 włosów na dobę. Gdy wypada ich więcej, dochodzi do łysienia. Jak sobie z tym poradzić?

Czy trzeba pogodzić się ze stratą włosów? Oczywiście, że nie. Warto podjąć walkę, najlepiej w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej.

Łysienie – diagnoza

Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest mnóstwo, a chorób, którym towarzyszy łysienie aż kilkaset. Przyczynami mogą być m.in.:

  • niedobory witaminy D3,
  • niedoczynność i nadczynność tarczycy,
  • choroby autoimmunologiczne tarczycy,
  • stres,
  • silne zmiany temperatury wywołane przez oparzenia lub odmrożenia.

Najważniejsze jest ustalenie przyczyny wystąpienia problemu, a wtedy można wdrożyć odpowiednią pielęgnację oraz leczenie.

Łysienie androgeniczne i plackowate

Łysienie androgeniczne jest związane z genami, nasila się wraz z wiekiem. Częściej dotyka mężczyzn, ale występuje również u kobiet. Wynika z nadreaktywności receptorów dla androgenów przy mieszkach włosowych, ze względu na uwarunkowania genetyczne. Jest to choroba nieuleczalna, ale można spowolnić jej progres i odzyskać część utraconych włosów. Im wcześniej rozpoczęte zostanie leczenie łysienia w Warszawietym lepsze efekty można uzyskać.

Łysienie plackowate jest chorobą, w której dochodzi do uszkodzenia mieszków włosowych, a to prowadzi do wypadania włosów. Dotyczy osób w każdym wieku, ale zwykle pojawia się po 30. roku życia. Choroba ma charakter przewlekły, zapalny i autoimmunosupresyjny. Przejawia się łysymi plackami na głowie.

Leczenie łysienia w Warszawie

Łysienie androgeniczne najczęściej leczy się zabiegiem mezoterapii o działaniu pobudzającym skórę głowy, w celu ukrwienia i odżywienia mieszków włosowych. Po zabiegu pojawiają się korzystne warunki do wzrostu włosów. Użyte preparaty zawierają związki mineralne, witaminy i leki przeciwzapalne, a także krzemionkę i inne składniki, które sprzyjają regeneracji struktury włosów.

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest bliznowacenie. Nie wolno wykonywać go również u kobiet w ciąży, karmiących piersią, a także w trakcie antybiotykoterapii, chemioterapii czy przy przyjmowaniu leków rozrzedzających krew.

Na łysienie plackowate najskuteczniejszy jest laser. Metoda odbywająca się przy użyciu innowacyjnego sprzętu pozwala utrzymać trwały efekt, ale tylko wtedy, gdy pacjent zmieni styl życia i będzie stosował się do zaleceń. Działanie lasera oparte jest o szok termiczny, co prowadzi do zwiększonego dopływu krwi do skóry głowy. Dochodzi do dotlenienia i odżywienia. Są to korzystne warunki do rozpoczęcia porostu włosów.

Leczenie łysienia w Warszawie – podsumowanie

Leczenie łysienia jest skuteczne, jeżeli pacjent współpracuje ze specjalistą i stosuje się do zaleceń. Ważne jest, aby walczyć o piękny wygląd, podejmować próby leczenia. Innowacyjne metody stosowane przez gabinety medycyny estetycznej sprawiają, że można pozbyć się jednego z największym kompleksów, czyli utraty włosów.

Artykuł partnera

Stanisław Niemczuk
Stanisław Niemczuk
Artykuły: 35